Головна | Мій профіль | Вихід | RSSНеділя, 28.02.2021, 06:35                                                                                 


 Ви увійшли як Гість Група "Гості"
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Медпрацівники

COVID-19

    

Обережно: дифтерія!

  

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання,  що провокується впливом дифтерійної палички. Це одна з небезпечніших інфекційних хвороб, яка відома ще з часів Гіппократа під назвою «смертельна виразка глотки» або «задушлива хвороба». Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.

Джерелом зараження на дифтерію може бути як хвора, так і практично здорова людина, яка є носієм дифтерійної палички, але не має ознак захворювання  (бактеріоносій). Захворюваність особливо зростає в холодну і вологу пору року. Дифтерією можуть хворіти люди любого віку.

Шляхи передачі: повітряно-крапельний та контактно-побутовий (через предмети побуту: іграшки, книжки, посуд, постільну білизну та ін.).

Инкубаціний період: триває 3-5 діб, іноді від 2 до 10 діб.

Симптоми захворювання: починається дифтерія з підвищення температури тіла, загальної слабкості, головного болю, болю в горлі і при ковтанні. В місті проникнення  дифтерійної палички в організм (в зіві, на мигдаликах, в гортані, порожнині носа) можуть появитися нальоти біло-сірого кольору (плівки), які важко знімаються, з утворенням виразок, що кровоточать. При дифтерії зіва і гортані дуже небезпечним є набряк  шиї, обличчя, слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, що приводять до  затруднення, а іноді до і неможливості  дихання. Вражаються також  серцево - судинна, нервова системи і нирки.

Профілактика захворювання: головним в боротьбі з дифтерією є вакцинація. Всесвітньою організацією охорони здоровʼя вакцинація рекомендована для всіх без виключення країн світу. Вакцинація від дифтерії призначена не лише дітям відповідно до календарю щеплень, а і дорослим, яку необхідно проводити кожні 10 років.

  • При підозрі на цю небезпечну хворобу викликайте лікаря.
  • Якщо лікар пропонує  лікування  в умовах стаціонару – не відмовляйтеся від госпіталізації, дифтерія у дітей це дуже небезбечна хвороба, щоб відноситися до лікування поблажливо.
  • Не відмовляйтеся від вакцинації, вона може врятувати життя вашій дитині і вам!

При перших ознаках захворювання необхідно терміново звернутися за медичною допомогою, ні в якому разі не займатися самолікуванням!

 

 

8 ФАКТІВ, ЯКІ НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО КІР

 

1. СПАЛАХ КОРУ В УКРАЇНІ: ЦИФРИ І ФАКТИ В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів — низьке охоплення щепленнями. За 2017 рік в Україні зафіксували більш ніж 4700 випадків захворювання на кір. Від кору померли 7 людей, з них - 4 дітей.

2. ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ ВІРУС КОРУвірус кору Morbillivirusнадзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Кір — одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

http://medinfo.biz.ua/images/Kor_u_detej_foto-_simptomi-_lechenie_2.jpg3.Симптоми кору та ускладнення Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.  Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших  ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

4. УСІ ДІТИ ТА ДОРОСЛІ, ЯКІ НЕ РОБИЛИ ЩЕПЛЕННЯ, ПІД ЗАГРОЗОЮ На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

5. ЛІКІВ ВІД КОРУ НЕ ІСНУЄ

6. ПОРАДЬТЕСЯ ЩОДО ВАКЦИНАЦІЇ КПК ЗІ СВОЇМ ЛІКАРЕМ Щоб прийняти інформоване рішення про вакцинацію, поговоріть з лікарем. Підготуйтеся до консультації та складіть список питань, що вас турбують. Лікар розкаже про вакцину, можливі реакції організму на щеплення та порадить, як користуватись жарознижувальними препаратами, якщо в дитини підвищиться температура. Дізнайтеся, у якому випадку слід звернутися до лікаря та коли потрібно робити наступне щеплення.

7. РИЗИКИ ВІДМОВИ ВІД ВАКЦИНАЦІЇ http://moz.gov.ua/uploads/ckeditor/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%BA%D1%96%D1%80/%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B8.png

8. ПРОФІЛАКТИКА КОРУ це вакцинація. 2 дози вакцини КПК (кір, паротит, краснуха) захищають від кору. Єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Варто пам’ятати, що вакцинація є законним правом кожного з нас на захист від кору — захворювання, яке може призвести до ускладнень або смерті. А ще вакцинація — це наш обов’язок: перед нашими дітьми, рідними, громадою і всіма людьми, що мешкають у нашій країні.

 

 

Профілактика грипу та ГРВІ

 

     Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Епідемічні спалахи припадають на холодну пору року.

     Збудник – вірус трьох типів: А, В, С. Віруси грипу В і С викликають поодинокі захворювання, вірус типу А найчастіше стає причиною спалахів хвороби.

В останні роки, згідно інформації Українського центру грипу, в минулих епідсезонах циркулювали віруси грипу А (Н1N1) California, А (Н3N2) та віруси грипу В, що не виключає їх циркуляцію і в епідсезоні 2016-2017 років.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.

При появі перших симптомів грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома - щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них.

Такими симптомами є: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м'язах. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря - його слід викликати додому. Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів.

Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою — її життя. Викликайте "швидку" чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску.

Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів — небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику – це діти до 5 років (особливо – діти до 2 років), вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями. Також сюди належать професійні групи ризику - медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Найефективнішим засобом профілактики грипу є щорічна вакцинація – це специфічна профілактика. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то щеплюватись можна і впродовж всього сезону. Це посилює здатність організму протистояти грипу. Розвиток імунного захисту починається з 2-го дня після вакцинації і сягає максимуму через 2-3 тижні. Імунітет зберігається від 6 до 12 місяців.

Ще є неспецифічна профілактика, це коли людина власними силами може захистити себе від захворювань на грип та ГРВІ. Для цього потрібно: уникати скупчень людей, користуватися одноразовими масками при необхідності, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, повноцінно харчуватися з введенням в їжу натуральних вітамінів, висипатися, уникати перевтоми, мати чисті руки, користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, загартовуватись, займатись спортом, ходити більше пішки, при необхідності використовувати хімічні засоби профілактики, які є в аптеках (вітаміни, противірусні препарати)

 

 

 

Не займайтеся самолікуванням!

Відповідне медикаментозне лікування

хворому призначає тільки лікар!

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Архів записів
Корисні посилання
Сайт Міністерства освіти і науки молоді і спорту України

Сайт Педагогічна преса

Хмельницький ОІППО

Хмельницьке управління освіти

Хмельницька середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №14 у FACEBOOK


Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz